Nejčastější dotazy

Chcete si na svůj dům pořídit fotovoltaickou elektrárnu? Žádné dva projekty nejsou stejné a ke každému klientovi přistupujeme individuálně. I přesto jsou nějaké prvky společné. Připravili jsme pro vás přehled nejčastějších otázek, na které se zákazníci ptají.

Konkrétní výše dotace se odvíjí od velikosti fotovoltaické elektrárny. Můžete získat dotaci na 50 % z celkové ceny nebo maximálně 205 000 Kč.

Konkrétní částka, kterou můžete ušetřit, se odvíjí od celé řady faktorů. Mezi nimi například systém fotovoltaiky, který využíváte, výše vaší spotřeby, ceny dodavatele elektrických energií apod. Obecně lze ovšem říci, že díky fotovoltaické elektrárně ušetříte až 60 % vašich nákladů.

Fotovoltaická elektrárna ušetří až 60 % vašich nákladů na provoz nemovitosti, nicméně doba, za kterou se vám investice do fotovoltaiky vrátí, se odvíjí od více faktorů. Je důležité vzít na vědomí vaši celkovou spotřebu energie, počet osob v domácnosti, způsob vytápění apod. Nicméně lze říci, že se návratnost může vrátit už za 6 let.

Fotovoltaickou elektrárnu je možné instalovat na ploché i šikmé střechy.

Fotovoltaickou elektrárnu vám dokážeme namontovat již do 3 měsíců od uzavření smlouvy.

Fotovoltaickou elektrárnu montujeme přibližně 2 až 3 dny. Celý proces je tak velmi rychlý.

Pro instalaci fotovoltaické elektrárny nepotřebujete stavební povolení. Výjimku tvoří nemovitosti v Chráněné krajinné oblasti, které před zahájením montáže potřebují posudek od CHKO.

Životnost panelů se odlišuje podle výrobce. My dodáváme standardně panely s 25 letou výkonovou zárukou ale na přání zákazníka umíme dodat panel se 40letou zárukou. Při využití našich kvalitních materiálů vám bude fotovoltaika sloužit několik desítek let.

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

Kontaktujte nás

    Vytvoříme vám návrh zdarma

    Rádi vám připravíme návrh zdarma, který vám do 48 hodin zašleme.