Co je fotovoltaika a proč ji chtít?

Zvažujete, že si na svůj dům pořídíte fotovoltaické panely, ale nejste si jistí, co vlastně fotovoltaika je, a jak vám pomůže ušetřit? Na následujících řádcích vám na tyto a další otázky odpovíme.

Fotovoltaická elektrárna (zkráceně FVE) se skládá z jednotlivých fotovoltaických panelů, které jsou vyrobeny z křemíku. Ve chvíli, kdy na ně dopadne světlo, vytváří stejnosměrný proud.

FVE tedy využívají sluneční záření a přeměňují jej na elektřinu. Díky nim jste téměř soběstační, protože zajistí elektřinu potřebnou pro vaši domácnost a současně jsou FVE šetrné k životnímu prostředí.

Rychlá instalace

Vlastní fotovoltaiku můžete mít nainstalovanou již do 3 měsíců.

Rychlá návratnost

Díky vysoké funkčnosti FVE se vám investice vrátí již za 6 let.

Konkrétní částka, kterou můžete díky fotovoltaice ušetřit, se odvíjí od celé řady faktorů. Mezi nimi například systém fotovoltaiky, který využíváte, výše vaší spotřeby, ceny dodavatele elektrických energií apod. Obecně lze ovšem říci, že díky fotovoltaické elektrárně ušetříte až 60 % vašich nákladů.

Rádi vám připravíme návrh fotovoltaiky pro váš domov. Stačí, když nám vyplníte krátký formulář.

Výhodou fotovoltaické elektrárny také je, že si k ní můžete pořídit bateriové úložiště a nespotřebovanou energii si tak uložíte do budoucna. Rádi vám takové úložiště navrhneme pro vaši kapacitu a dodáme.

Pro více informací o fotovoltaice navštivte sekci FAQ, případně nás rovnou kontaktujte.

Vytvoříme vám návrh zdarma

Rádi vám připravíme návrh zdarma, který vám do 48 hodin zašleme.